Náplně do inkoustových tiskáren


Posted On Kvě 14 2019 by

Tiskárna je dnes běžnou součástí domácností, úřadů, škol, lékařských ordinací … těžko bychom hledali místa, kde se s ní nesetkáme. Výrobců je celá řada a na trhu najdeme nepřeberné množství typů. Samozřejmě i tisk musí jít s dobou, tak se technologie stále vyvíjí. Každý druh uživatelů chce od tiskárny trochu něco jiného. V domácnostech se tiskne v menším objemu, zato si lidé chtějí tisknout dokumenty, obrázky, fotky, ideálně mít možnost kopírovat i skenovat v jednom zařízení. Od toho tu jsou multifunkční zařízení. Pak jsou uživatelé tisknoucí o něco více a kladoucí důraz na určitou kvalitu. Poslední skupinu tvoří nejnáročnější zákazníci, kteří se soustřeďují na vysokou kvalitu, výkon i vybavení přístroje.

náplně vložené v tiskárně

V domácnostech najdeme nejčastěji tiskárny inkoustové, jejichž cena je přece jen nižší než u laserových. Využívají k tiskucartridge – uzavřené a vyměnitelné kazety obsahující buď černý nebo barevný inkoust.Výhodou je snadné používání a relativně nízké náklady. Je však třeba ohlídat, aby inkoust v tryskách nezaschl a nenechávat tiskárnu delší dobu v nečinnosti. Jednou za čas nás tiskárna začne upozorňovat, že inkoust dochází a je třeba cartridge příslušné barvy či barev vyměnit.

tiskárna s barevným kouřem

Rozšířeným typem tiskáren je Canon Pixma, ať už multifunkce či jen samostatná tiskárna. S výběrem kvalitních náplní do tiskáren Canon Pixma na Primatiskvám rádi a ochotně pomohou tamní prodavači či můžete přímo zadat model tiskárny a sami vybírat. Samozřejmě pořídit lze cokoli z nepřeberné nabídky potřeb pro tisk.
Máte-li model s oddělenými náplněmi, stačí vyměnit tu, která zrovna došla. Máte-li však inkoustovou kazetu nedělenou, musíte vyměnit kazetu celou, jakmile některá z náplní dojde. To je jejich nevýhodou a je dobré na toto myslet už při nákupu tiskárny. Vybírat lze z náplní originálních, které jsou stejné značky jako tiskárna, ale bývají o něco dražší. Nebo z náplní kompatibilních, které se hodí pro váš typ tiskárny, ale jsou od jiného výrobce a bývají levnější. Tisk však nemusí být takové kvality. Tudíž je vhodné poradit se v obchodě či pročíst pár recenzí, kterého výrobce lze považovat za spolehlivého.

Last Updated on: 16 října, 2021 at 2:00 am, by


Written by