Když naberete zpoždění


Posted On Zář 11 2019 by

Když má let zpoždění, může to být pro leckoho i velký problém. Protože ne každý tímto letí na dovolenou na blind, maje vždy a za všech okolností času dost. A naopak většina těch, kdo si koupí letenku, tak činí proto, aby byla včas v cíli, lhostejno zda kvůli něčemu, co je tam třeba učinit, nebo kvůli přestupu na další spoj.
A pokud k něčemu takovému dojde, může se člověk aspoň utěšovat tím, že bude dost možná odškodněn.

cestování

To „dost možná“ je tu plně na místě, protože ani v odškodňování nemůže být holubník a tudíž jsou tu přesně daná kritéria.
Pokud člověk cestuje letadlem spadajícím pod vliv evropské regulace 261/2004, má to zdánlivě o něco snazší. Protože jak tato přesně definuje, dosáhne-li let v rámci Evropské unie, Norska, Švýcarska a Islandu, jakýkoliv let společností se sídlem na tomto území nebo let jiné společnosti startující na daném území, alespoň určité přesně dané délky zpoždění, náleží pasažérům v závislosti na délce zpoždění i trasy letu adekvátní odškodnění.

A to nejen v obvyklé formě zaopatření během neplánovaného čekání na letišti, nejen ve formě ubytování v hotelu a dopravy do a z něj v případě neplánovaného přenocování, ale i ve formě finanční.
Pokud má takový let náležité zpoždění, může se zklamaný cestující nepatrně zaradovat z toho, že si polepší. Ovšem pak může být zklamán dvojnásob, když se dozví, že na odškodnění nemá nárok. Protože mu ono až šestiseteurové odškodnění náleží pouze v případě, že za dotyčné zpoždění mohou samy aerolinie, které se nedostatečně staraly. Je-li chyba na straně někoho jiného, cizím personálem počínaje a třeba počasím a přírodními živly konče, jsou aerolinie z obliga.

vzlet

A pokud má pasažér na odškodnění nesporný nárok, může být zklamán ještě do třetice, a to začnou-li se aerolinie navzdory realitě lživě vymlouvat a svádět vinu na někoho či něco jiného nebo zcela přestanou komunikovat. Pak už to vesměs musí doputovat až před soud. A tady se teprve může poškozený skutečně zaradovat. Protože už existují právníci , kteří se na toto specializují, kteří umí klientům odškodné vymoci. A to si dokonce berou provizi za své služby pouze v případě, že dosáhnou skutečného úspěchu, tedy odškodnění.
Takže nepropadejte rovnou panice, bude-li oznámeno, že má váš let zpoždění. Možná si tím aspoň obstojně přivyděláte.

5/5 - (1 vote)

Last Updated on: 9 září, 2021 at 8:05 am, by


Written by